اقتصادی

ریل گذاری سودآوری در شستا

روند روبه رشد سودآوری شستا در شش ماهه 1400 نیز ادامه داشت و در مقایسه با دوره مشابه سال قبل رشد قابل توجهی را تجربه کرده است.

به گزارش سیمای وطن: سرمایه گذاری تامین اجتماعی ( شستا) در سال های اخیر رشد سودآوری قابل توجهی را تجربه کرده است . روند روبه رشد سودآوری شستا در شش ماهه 1400 نیز ادامه و در مقایسه با دوره مشابه سال قبل رشد قابل توجهی را تجربه کرده است. استقرار سامانه های شفافیت در شستا یکی از اقدامات زیرساختی مهم در موفقیت های اخیر این هلدینگ بزرگ اقتصادی است .

از 14 سامانه فعال در مجموعه شستا که بصورت برخط عملکرد تولید، فروش، وصول مطالبات، انتصابات، املاک، پرونده های حقوقی، اسناد و غیره شرکت ها را مورد پایش قرار می دهند، می‌توان به عنوان یکی از ابزار های شفافیت نام برد.

امروز خبر سرمایه گذاری های شستا برای افتتاح 19 پروژه با اشتغال زایی مستقیم 1035 نفر تا پایان سال 1400، می تواند خبر خوب و مثبتی برای اقتصاد کشور و علی الخصوص سهامداران آن باشد. برای اطلاع از آخرین برنامه های ابرهلدینگ اقتصادی شستا به سراغ محمود ملکوتی خواه عضو موظف هیات مدیره شستا رفتیم و در نشستی جویای عملکرد شستا در شش ماهه ابتدای سال جاری این هلدینگ بزرگ اقتصادی شدیم. در ذیل متن پرسش و پاسخ این نشست را می خوانید:

با توجه به برگزاری مجمع شستا در تاریخ 27/7/1400 ، عملکرد شستا در شش ماهه ابتدایی سال را چطور ارزیابی می کنید؟

همانطور که در گزارش های ارائه شده در مجمع اعلام شد، سود خالص تلفیقی شستا برای دوره 12 ماهه منتهی به 31/3/1400 نسبت به دوره مالی سال قبل 69 درصد افزایش یافته و از 23 هزار میلیارد تومان به بیش از 39 هزار میلیارد تومان رسید. روند روبه رشد سودآوری شستا در شش ماهه اول 1400 نیز ادامه و در مقایسه با دوره مشابه سال قبل رشد قابل توجهی داشته است. فروش تجمیعی شرکت های تابعه بیش از 68 هزار میلیارد تومان و سود خالص تجمیعی حدود 15.5 هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل به ترتیب 102و 55 درصد افزایش داشته است. بر اساس جلسات بررسی عملکرد 6 ماهه که با شرکت های تابعه داشته ایم این افزایش در شش ماهه بیش از پیش بینی های ما در بودجه مصوب بوده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا