اجتماعیاسلاید

گزارش تحلیلی از عملکرد سامانه‌های «۱۳۷» و «۱۸۸۸» تهیه شود

به گزارش پایگاه خبری “سیمای وطن”، احمد صادقی در پانزدهمین جلسه شورای شهر در تذکری با اشاره به پیام شهروندان در زمینه خدمت رسانی بخش های مختلف مدیریت شهری گفت: بعد از اطلاع رسانی شماره ای جهت اعلام فساد توسط بنده ، تاکنون حدود ۱۰۰ پیام توسط شهروندان فهیم شهر ارسال شده است، بعد از دسته بندی و بررسی اولیه آنها به تعدادی پیام برخوردم که غالبا با رویکرد انتقاد از شیوه های خدمت رسانی بخش های مختلف مدیریت شهری و یا موضوعات پیرامون خدمات شهری بود که بنا بر پیام های واصله بارها توسط شهروندان به شماره های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ اطلاع رسانی شده است؛ اما متاسفانه در بعضی موارد همچنان موضوع شکایت و انتقاد پابرجاست و یا جواب دقیقی به شهروندان ارائه نشده است که موجبات نارضایتی آنها را فراهم کرده است.

وی افزود: در این شرایط به شهردار تهران تذکر می دهم که رسالت این سامانه ها برقراری ارتباط مستقیم و بی واسطه با شهروندان به عنوان صاحبان اصلی شهر و چشمان بینای شهر با مدیران است و می بایست درخواست های ایشان و انتقادات آنها در اسرع وقت بررسی شود و پاسخ های دقیق به آنها داده شود.کاهش تخلفات ، جلب رضایت شهروندان ، افزایش کارآمدی و بهبود عملکرد مهمترین وظیفه این سامانه هاست و لازم است با اصلاح ساختارها ، به کارگیری افراد صالح ، متخصص و دلسوز زمینه های تحول و نقش آفرینی این سامانه ها فراهم شود.

رئیس کمیته شفافیت شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: اصل هشتم قانون اساسی حق امر به معروف و نهی از منکر را برای مردم قائل شده است و جامعه ای که این اصل در آن رعایت شود هیچگاه به انحراف کشیده نمی شود. فراموش نکنیم مردم حق دارند بر مسئولین نظارت داشته باشند و نظرات و پیشنهادات خود را منتقل و با نظارت بر امور به بهترین شیوه ممکن در اجرای آن دخالت کنند.

وی گفت: شورای اسلامی شهر می خواهد حق مردم را در شهرداری عینیت ببخشد ، فرصت ارتباط باید به طورمساوی و عادلانه در اختیار شهروندان باشد که ما را ارزیابی کنند و ما نیز از انتقادات و پیشنهادات آنها استفاده کنیم.

صادقی تاکید کرد: لازم است گزارشی تحلیلی از عملکرد سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ شامل مهمترین دغدغه ها و انتقادات شهروندان و شیوه های رسیدگی و پاسخگویی تهیه و در اسرع وقت به شورای اسلامی شهر(کمیته شفافیت و شهر هوشمند) ارائه شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا